Mini Akademia Rodziny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2019

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pt. „mini Akademia Rodziny”, skierowanym do rodziców/opiekunów z dziećmi do lat 9, zainteresowanych poprawą swoich relacji z dzieckiem, a także chcących wspomóc proces rozwojowy swojego dziecka. Projekt będzie realizowany od października 2019r. do czerwca 2020r. 

W  ramach projektu proponujemy Państwu udział w warsztatach, gdzie rodzice z dziećmi spędzą razem czas na twórczych zabawach niestandardowymi zabawkami. Rodzice przekonają się, że dzieci mogą uczyć się i poznawać świat poprzez zabawę. W ten sposób będą mogli wspomagać  proces edukacyjny swoich pociech. Ważnym elementem spotkań będzie budowanie relacji rodzic - dziecko.

Co Ty i Twoje dziecko zyskujecie dzięki udziałowi w zajęciach?

Rodzic zyskuje wspaniałą możliwość obserwacji swojego dziecka w różnych sytuacjach oraz śledzenia jego postępów rozwojowych.

Rodzic pozna narzędzia, dzięki którym będzie mógł wspomagać dziecko w procesie uczenia się i poznawania.

Podczas każdych zajęć wspólnie śpiewamy i tańczymy. Dzięki temu wspieramy rozwój koordynacji ruchowej dzieci oraz ich rytmizację.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu maluszki mają okazję w bezpiecznych warunkach (blisko rodzica) ćwiczyć komunikację z innymi dziećmi i przyzwyczajać się do zasad panujących w grupie.

 

Udział w zajęciach wspiera również umiejętności rodzicielskie, gdyż pokazujemy: 

  • jakie wspaniałe efekty daje poświęcenie dziecku 100% uwagi i zaspokojenie jego potrzeby bliskości,
  • jak ciekawie spędzać czas z dzieckiem w domu jednocześnie stymulując jego rozwój,
  • jak wybierać wartościowe zabawki, które będą wspierać rozwój maluszków,
  • jak komunikować się z dzieckiem szanując zarówno potrzeby rodzica jak i dziecka,
  • jak rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka.

 

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Profilaktyczno – Dydaktycznym tj. budynek Sokoła Myślenice ul. Jordana 3 (wejście od strony parkingu) w drugą i czwartą środę miesiąca w godz.: 10:00-11:30 (dla dzieci 2-4 letnich oraz 16:00-17:30 (dla dzieci 5-9 letnich). Dziecko uczestniczy na zajęciach z rodzicem lub opiekunem.

Serdecznie zapraszamy już od 9 października 2019r.

Zapisy oraz szczegółowe informacje: Aneta Braś tel.  574 555 377