Wizyta studyjna

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 stycznia 2020

Nasz Ośrodek w dniu 30 stycznia 2020r. w ramach wizyty studyjnej, odwiedziła pierwsza grupa  pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. Ośrodek ten rozpoczął realizację projektu „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  w Piasecznie”. Kilkugodzinna wizyta przebiegła w dobrej atmosferze i dała możliwość zaprezentowania zmian w funkcjonowaniu Ośrodka i pracy z osobami i rodzinami naszego środowiska.

Na początku wizyty zastępca dyrektora MGOPS w Myślenicach  - pani Małgorzata Aleksandrowicz przedstawiła schemat organizacyjny tutejszego Ośrodka po zmianach reorganizacyjnych oraz omówiła na tej podstawie nowy model pracy z osobami i rodzinami. Następnie koordynatorzy  poszczególnych zespołów pracy socjalnej, usług i stanowiska pierwszego kontaktu, przedstawili bardziej szczegółowo proces pomagania, począwszy od pierwszego zgłoszenia się osoby lub rodziny do Ośrodka, poprzez etapy metodycznej pracy socjalnej z wykorzystaniem rekomendowanych narzędzi. Kolejno przybyli goście udali się do pracowników poszczególnych zespołów by poznać zakres przydzielonych obowiązków i sposób ich realizacji.

Nasze spotkanie wykorzystaliśmy na przekazanie już zdobytych doświadczeń i potwierdzenie, że zmiany są korzystne choć wymagające.

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wizyta studyjna

  Wizyta studyjna

 • Powiększ zdjęcie Wizyta studyjna

  Wizyta studyjna

 • Powiększ zdjęcie Wizyta studyjna

  Wizyta studyjna