Realizacja Programu „Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Myślenice

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2018

Gmina Myślenice przystąpiła do realizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego programu

„Małopolski Tele - Anioł".

Jest to projekt skierowany do osób niesamodzielnych ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność, które nie mogą samodzielnie wykonać co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. W jego ramach 10 000 mieszkańców województwa małopolskiego zostanie wyposażonych w bezpłatne opaski bezpieczeństwa z przyciskiem SOS i kartą SIM. Dadzą one możliwość całodobowego kontaktu z Centrum Teleopieki.

Ponadto 3216 uczestników otrzyma wsparcie w postaci usług opiekuńczych i sąsiedzkich usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Będą one świadczone do 12 miesięcy w wymiarze 20 godzin dla osoby na miesiąc. A w ich zakres wchodzić będzie m.in.: pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opieka higieniczna, czy też zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

 

By zostać uczestnikiem projektu należy złożyć wniosek i spełniać łącznie poniższe kryteria:

  • mieszkać i przebywać na terenie województwa małopolskiego
  • być osobą niesamodzielną, która ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymaga opieki lub wsparcia w związku z  niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej  z podstawowych czynności dnia codziennego (np. samodzielne robienie zakupów, przygotowywanie i spożywanie posiłków, sprzątanie, poruszanie się, wychodzenie z domu, ubieranie i rozbieranie, higiena osobista, itp.)

 

Szczegółowe informacje na temat kryteriów jakie należy spełniać, wraz z regulaminem projektu, formularzami zgłoszeniowymi oraz harmonogramem rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej : www.malopolska .pl/teleaniol/rekrutacja

 

Informacji na temat program oraz pomocy przy wypełnianiu wniosku udzielają pracownicy Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego I Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Tel. 12 639 23 08, e-mail: promocja@myslenice.pl

Więcej informacji tutaj