Od 1 kwietnia można składać papierowe wnioski na 500+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 marca 2021

Od 1 kwietnia br. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (program 500+) na nowy okres świadczeniowy w formie tradycyjnej (papierowej).

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

 

Informujemy, że Ośrodek pracuje w trybie zdalnym, dlatego wnioski będzie można złożyć w Ośrodku do urny znajdującej się przy wejściu do Ośrodka.

 

Pliki do pobrania