Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzienny Dom SENIOR+

Dzienny Dom SENIOR+

23 stycznia 2020

Na początku stycznia  2020r. swoja działalność rozpoczął Dzienny Dom Senior+ . Jest to pierwsza tego typu placówka działająca na terenie powiatu. Dzienny Dom został powołany do działalności w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020.

Dzienny Dom Senior+ na podstawie umowy najmu  między Caritas Archidiecezji Krakowskiej a Gminą Myślenice użytkuje jedno piętro w  nowo wybudowanym lokalu przy ulicy Średniawskiego 35. Swoją ofertę kieruje do mieszkańców powyżej 60 roku życia gminy Myślenice, nieaktywnych zawodowo.

Do dyspozycji seniorów są przestronne pomieszczenia na poziomie -1 wyposażone w stosowny do specjalizacji pracowni sprzęt.

W Domu znajdują się :

- duża jadalnia wyposażona w stoły i krzesła z aneksem kuchennym wyposażonym w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku,

- pracownia aktywności ruchowej wyposażona w podstawowy sprzęt np. materace, drabinki, sprzęt do ćwiczeń, rowery stacjonarne, rotory,

- dwie szatnie dla seniorów z indywidualnymi szafkami oraz szatnia dla personelu

- łazienka z prysznicem i WC dostosowana dla osób niepełnosprawnych wyposażona w uchwyty, WC dla niepełnosprawnych z uchwytami, oraz toalety dla kobiet i mężczyzn wyposażone w umywalkę,

- pokój zabiegowo-pielęgniarski,

- pomieszczenie klubowe z biblioteczką i prasą oraz miejscami do leżenia,

- pomieszczenie wyposażone w sprzęt RTV, kanapy, fotele, stoliki,

- sala komputerowa wyposażona w 6 stanowisk z dostępem do internetu,

- pracownia arteterapii,

- pomieszczenie gospodarcze

- pomieszczenie z rzutnikiem i ekranem,

- przestronne korytarze, szeroka klatka schodowa i winda z której mogą skorzystać osoby potrzebujące sprawiają, że poruszanie się po placówce nie stanowi trudności dla seniorów.

W okresie wiosenno-letnim seniorzy będą mogli skorzystać z terenu zielonego znajdującego się wokół domu.

Dzienny Dom działa pięć dni w tygodniu od godz. 8.00 do 16.00

 

Przejdź do - Noworoczne spotkanie seniorów i dzieci

Noworoczne spotkanie seniorów i dzieci

16 stycznia 2020

       To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)

   Dziadkowie i wnuki to dwa pokolenia, które tak wspaniale mogą ze sobą istnieć, dając sobie wzajemnie radość i wsparcie.  Aby to jednak nastąpiło, potrzebne jest ich spotkanie.

Wychodząc naprzeciw tej idei, wychowawcy wraz z dziećmi ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej zaprosili naszych sympatycznych seniorów na Noworoczne Spotkanie w dniu 10 stycznia 2010r. Spotkanie to rozpoczęły wzruszające i radosne jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy. Następnie wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku oraz wspólnym kolędowaniu.

    Dziękując za zaproszenie wychowawcom oraz dzieciom ze świetlicy, życzymy dalszej wytrwałości w kontynuowaniu tradycji przedstawiania jasełek.  Wszystkim natomiast, na początku Nowego Roku, życzymy, aby zawsze znaleźli wokół siebie ludzi życzliwych i przyjaznych.

 

 

Boże Narodzenie 2019 r.

23 grudnia 2019

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie.
W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

20 grudnia 2019

Zgodnie z Uchwałą Nr 143/XIX/2019 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 18 grudnia 2019r., informuje się o przystąpieniu Gminy Myślenice do realizacji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019 – 2020. Realizacja programu przyczyni się do wsparcia osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności  oraz funkcjonowania  w życiu społecznym.  

Przejdź do - Wigilia seniorów i dzieci

Wigilia seniorów i dzieci

20 grudnia 2019

     Wzruszające momenty przeżywaliśmy w dniu 18 grudnia b.r., podczas przedświątecznego spotkania seniorów z grupy wsparcia i dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej, w restauracji „Il Camino”. Seniorzy wspólnie z zaprzyjaźnionymi już dziećmi i wychowawcami, świętowali, składając sobie serdeczne życzenia i łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło kolędowania oraz tradycyjnego świątecznego posiłku. Na koniec przybył św. Mikołaj z sympatycznym elfem, którzy młodszych i starszych uczestników spotkania obdarzyli nie tylko prezentami, ale także zapewnili  wesołą zabawę.

 Życzymy Wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i do siego roku