Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach

Strona główna

 

 

               Informujemy osoby przebywające na kwarantannie lub w izolacji domowej,

które nie mają zabezpieczonych podstawowych artykułów żywnościowych

lub innych artykułów pierwszej potrzeby, 

a którym pomocy w tym zakresie nie mogą udzielić najbliżsi lub sąsiedzi,

iż mogą skontaktować się w tej sprawie

z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej 

         pod nr tel. 12 272 19 98 w godzinach 7:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

 

 

 

 

 

WNIOSKI O KONTYNUACJE ŚWIADCZENIA 500+ SKŁADAMY DOPIERO W 2021 ROKU

 

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się nowym okresem ustalania uprawnień do świadczeń uprzejmie informujemy, iż nie ma konieczności składania nowych wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Świadczenie to zostało przyznane do 31 maja 2021r. i dopiero w 2021r. będą przyjmowane wnioski o kontynuacje tego świadczenia. Obecnie wnioski o świadczenie 500 + powinny składać tylko osoby którym urodziło się dziecko lub uzyskały prawo do pobierania świadczenia.

 

Ponadto informujemy, że do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 82 w Myślenicach będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia: Dobry Start oraz świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2020/2021.

Od 1 lipca 2020r. przedmiotowe wnioski składać można drogą elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia 2020r. w formie papierowej.

Druki wniosków będą dostępne w Ośrodku.

Zachęcamy do wysyłania wniosków drogą elektroniczną poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Empatia lub portal PUE ZUS.

 


 

Artykuły

DODATKOWY TELEFONICZNY DYŻUR PSYCHOLOGA

12 listopada 2020

DODATKOWY TELEFONICZNY DYŻUR PSYCHOLOGA

W miesiącu listopadzie i grudniu 2020r. będzie możliwość porozmawiania z psychologiem dla wszystkich mieszkańców Gminy Myślenice w dodatkowych godzinach:

Poniedziałek:  godz. 9:00-11:00

Środa: 16:00- 18:00

Piątek: godz. 9:00-11:00

Psycholog dyżuruje pod nr telefonu 578 662 508

 

 

Czytaj więcej o: DODATKOWY TELEFONICZNY DYŻUR PSYCHOLOGA

SYSTEM PRACY ZDALNEJ MGOPS

4 listopada 2020

SYSTEM PRACY ZDALNEJ MGOPS

 

Podejmując działania prewencyjne w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego spowodowanym zakażeniami koronawirusem SARS-Co V-2,  w okresie od 2 listopada do 4 grudnia 2020 roku, następuje zmiana systemu pracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

W okresie tym zachęcamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego z naszymi pracownikami – wykaz w załączniku.

Dokumenty w wersji papierowej można wrzucić do oznaczonej urny znajdującej się przy wejściu do MGOPS - od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Załącznik: Wykaz adresów mailowych oraz numerów telefonów.

 

Czytaj więcej o: SYSTEM PRACY ZDALNEJ MGOPS
Powiększ zdjęcie

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

26 października 2020

 

Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego właśnie przez rząd. Dzięki Korpusowi i naszym wspólnym działaniom osoby starsze będą bezpieczniejsze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Koordynatorem działań Korpusu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

22 505 11 11 – dedykowana infolinia

Za pomocą infolinii seniorzy połączą się z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Koszty zakupu pokryje senior.

Więcej informacji na stronie http://senior.gov.pl/

 

Czytaj więcej o: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Kampania MRiPS pod hasłem "Bezpieczny Senior"

16 października 2020

W trosce o bezpieczeństwo obywateli w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem "Bezpieczny Senior" w której przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Czytaj więcej o: Kampania MRiPS pod hasłem "Bezpieczny Senior"

Zawieszenie działalności Dziennego Domu „Senior+” w Myślenicach

15 października 2020

Informujemy, iż decyzją Wojewody Małopolskiego Dzienny Dom "Senior+" w Myślenicach od dnia 16 października 2020r. do odwołania zawiesza swoją działalność .

W dalszym ciągu jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy, aby każdy kto ma taką potrzebę bez wahania skorzystał z możliwości kontaktu telefonicznego z pracownikami DDS+. Jesteśmy gotowi udzielić pomocy.

W godzinach od 7.30 do 13.30 prosimy dzwonić pod numer 12 312 70 44.

W godzinach od 8.00 do 19.00 prosimy dzwonić pod numer telefonu 537 553 435

Jednocześnie przypominamy, że działa całodobowa infolinia dla seniorów odnośnie kwarantanny i zdrowia  pod numerem telefonu  12 391 11 10

 

 

Czytaj więcej o: Zawieszenie działalności Dziennego Domu „Senior+” w Myślenicach