Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach

Strona główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie DDS+

Dzienny Dom SENIOR+

6 lutego 2020

Hej szalała, szalała

W dniu 04.02.2020r., na zaproszenie pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach Pracownie w Myślenicach, seniorzy z Dziennego Domy Senior+ wzięli udział w zabawie karnawałowej. Był to dla wszystkich uczestników czas radości, wspólnej zabawy i tańców. Wybrano  Króla i Królowa balu.   Seniorzy zostali  poczęstowani pysznym chrustem, kawką i herbatą.  Dziękujemy WTZ za zaproszenie i mile spędzony czas.

 

Czytaj więcej o: Dzienny Dom SENIOR+
Powiększ zdjęcie Wizyta%20studyjna

Wizyta studyjna

31 stycznia 2020

Nasz Ośrodek w dniu 30 stycznia 2020r. w ramach wizyty studyjnej, odwiedziła pierwsza grupa  pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. Ośrodek ten rozpoczął realizację projektu „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  w Piasecznie”. Kilkugodzinna wizyta przebiegła w dobrej atmosferze i dała możliwość zaprezentowania zmian w funkcjonowaniu Ośrodka i pracy z osobami i rodzinami naszego środowiska.

Na początku wizyty zastępca dyrektora MGOPS w Myślenicach  - pani Małgorzata Aleksandrowicz przedstawiła schemat organizacyjny tutejszego Ośrodka po zmianach reorganizacyjnych oraz omówiła na tej podstawie nowy model pracy z osobami i rodzinami. Następnie koordynatorzy  poszczególnych zespołów pracy socjalnej, usług i stanowiska pierwszego kontaktu, przedstawili bardziej szczegółowo proces pomagania, począwszy od pierwszego zgłoszenia się osoby lub rodziny do Ośrodka, poprzez etapy metodycznej pracy socjalnej z wykorzystaniem rekomendowanych narzędzi. Kolejno przybyli goście udali się do pracowników poszczególnych zespołów by poznać zakres przydzielonych obowiązków i sposób ich realizacji.

Nasze spotkanie wykorzystaliśmy na przekazanie już zdobytych doświadczeń i potwierdzenie, że zmiany są korzystne choć wymagające.

 

 

Czytaj więcej o: Wizyta studyjna
Powiększ zdjęcie otwarcie%20DDS+

Otwarcie Dziennego Domu SENIOR+

31 stycznia 2020

Dzienny Dom Senior + w Myślenicach, 29 stycznia 2020r. uroczyście otworzyła Pani Marlena Maląg, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

W otwarciu udział wzięli również parlamentarzyści: Senator Andrzej Pająk, Poseł Ziemi Myślenickiej Władysław Kurowski oraz Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Jacek Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach Jan Podmokły, Burmistrz Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Andrzej Kamiński, proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach ks. Zdzisław Balon, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach Dorota Kłeczek oraz zaproszeni samorządowcy.

Po wystąpieniach i przecięciu wstęgi, nastąpiło zwiedzania obiektu. Uroczystość uświetnił zabawny i wzruszający występy artystyczny Seniorów, którzy zadbali również o smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości.

Wszystkim uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior+ w Myślenicach życzymy pomyślnych działań i samych pięknych dni.

 

Czytaj więcej o: Otwarcie Dziennego Domu SENIOR+
Powiększ zdjęcie Dzienny%20Dom%20Senior+

Dzienny Dom SENIOR+

23 stycznia 2020

Na początku stycznia  2020r. swoja działalność rozpoczął Dzienny Dom Senior+ . Jest to pierwsza tego typu placówka działająca na terenie powiatu. Dzienny Dom został powołany do działalności w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020.

Dzienny Dom Senior+ na podstawie umowy najmu  między Caritas Archidiecezji Krakowskiej a Gminą Myślenice użytkuje jedno piętro w  nowo wybudowanym lokalu przy ulicy Średniawskiego 35. Swoją ofertę kieruje do mieszkańców powyżej 60 roku życia gminy Myślenice, nieaktywnych zawodowo.

Do dyspozycji seniorów są przestronne pomieszczenia na poziomie -1 wyposażone w stosowny do specjalizacji pracowni sprzęt.

W Domu znajdują się :

- duża jadalnia wyposażona w stoły i krzesła z aneksem kuchennym wyposażonym w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku,

- pracownia aktywności ruchowej wyposażona w podstawowy sprzęt np. materace, drabinki, sprzęt do ćwiczeń, rowery stacjonarne, rotory,

- dwie szatnie dla seniorów z indywidualnymi szafkami oraz szatnia dla personelu

- łazienka z prysznicem i WC dostosowana dla osób niepełnosprawnych wyposażona w uchwyty, WC dla niepełnosprawnych z uchwytami, oraz toalety dla kobiet i mężczyzn wyposażone w umywalkę,

- pokój zabiegowo-pielęgniarski,

- pomieszczenie klubowe z biblioteczką i prasą oraz miejscami do leżenia,

- pomieszczenie wyposażone w sprzęt RTV, kanapy, fotele, stoliki,

- sala komputerowa wyposażona w 6 stanowisk z dostępem do internetu,

- pracownia arteterapii,

- pomieszczenie gospodarcze

- pomieszczenie z rzutnikiem i ekranem,

- przestronne korytarze, szeroka klatka schodowa i winda z której mogą skorzystać osoby potrzebujące sprawiają, że poruszanie się po placówce nie stanowi trudności dla seniorów.

W okresie wiosenno-letnim seniorzy będą mogli skorzystać z terenu zielonego znajdującego się wokół domu.

Dzienny Dom działa pięć dni w tygodniu od godz. 8.00 do 16.00

 

Czytaj więcej o: Dzienny Dom SENIOR+
Powiększ zdjęcie Noworoczne%20spotkanie%20seniorów%20i%20dzieci

Noworoczne spotkanie seniorów i dzieci

16 stycznia 2020

       To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)

   Dziadkowie i wnuki to dwa pokolenia, które tak wspaniale mogą ze sobą istnieć, dając sobie wzajemnie radość i wsparcie.  Aby to jednak nastąpiło, potrzebne jest ich spotkanie.

Wychodząc naprzeciw tej idei, wychowawcy wraz z dziećmi ze Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej zaprosili naszych sympatycznych seniorów na Noworoczne Spotkanie w dniu 10 stycznia 2020r. Spotkanie to rozpoczęły wzruszające i radosne jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy. Następnie wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku oraz wspólnym kolędowaniu.

    Dziękując za zaproszenie wychowawcom oraz dzieciom ze świetlicy, życzymy dalszej wytrwałości w kontynuowaniu tradycji przedstawiania jasełek.  Wszystkim natomiast, na początku Nowego Roku, życzymy, aby zawsze znaleźli wokół siebie ludzi życzliwych i przyjaznych.

 

 

Czytaj więcej o: Noworoczne spotkanie seniorów i dzieci